понеділок, 15 червня 2020 р.

#Цікаве в літературі

16 червня в історії світової літератури — дата непроста. Саме у цей день відбувається дія роману, який став найвпливовішим твором 20 століття — роману Джеймса Джойса «Улісс». Саме 16 червня 1904 року Джойс та Беккет, після неабиякої пиятики, пройшлися дублінським маршрутом Блума — головного героя «Улісса».
Десятки років поспіль жителі й гості Дубліна святкують 16 червня #Bloomsday (День Блума), вирушають маршрутом героїв твору, Леопольда Блума і Стівена Дедала. В Ірландії Bloomsday давно став національним святом, що перетворилось на всесвітній фестиваль і триває вже не один день. Й Україна долучається до святкування. 
Книги з першого тиражу роману «Улісс» є найдорожчим друкарськими виданнями двадцятого століття. Ціна на них починається від 100 тисяч фунтів (175 тисяч доларів), (дослідження букіністичних магазинів і аукціонів журналом «Book & Magazine Collector»). Перше видання «Улісса» було віддруковане в Парижі в 1922 році. Його тираж склав всього тисячу екземплярів. Сто з них Джойс підписав власноручно. У 2004 році один з паризьких томів з автографом письменника був проданий на аукціоні Sotheby's в Нью-Йорку за 288 тисяч доларів (160 тисяч фунтів).
Детальна туристична  карта Дубліна, Ірландія

Немає коментарів:

Дописати коментар