пʼятниця, 23 серпня 2019 р.

Незалежна, вишита колоссям Україна, квітуча моя!

До Дня Незалежності України  бібліотекарі нашої  бібліотеки підготували для читачів книжкову виставку. На виставці представлено літературу з історії України, про легендарні постаті країни, про тернистий шлях української нації до самовизначення, а також духовну велич держави, народні традиції, сьогодення.
Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в IX столітті.Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства, в XVII столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця XVIII століття, після чого, аж до XX століття, незалежної української держави не існувало.
Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила «Акт проголошення незалежності України», який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». 
У ній зазначено:«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:
 Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.
Адже українці заслуговують жити краще, і це свято вкрай важливе для усвідомлення того, що Україна як держава визнана незалежною.

Немає коментарів:

Дописати коментар