субота, 3 серпня 2019 р.

 Змережування «шеляжок», або «широке чернігівське змережування» дуже своєрідне .
01 серпня в "ЕтноХаті" відбулося чергове заняття з цієї теми. Наша улюблена майстриня Поліна Лебідь навчила дівчат, що перш ніж приступити до змережування, треба підготувати краї деталей виробу. Для цього край виробу підгинають на 3 мм, потім ще раз на 3 мм і приметують ниткою кольору тканини виробу.Підшиваючи рубець, на голку набирають одну нитку тканини, щоб не було видно стібків. Ширина підрублювання не повинна перевищувати 5 мм

.
На відміну від «подільської розшивки», де квадратики вишиваються вертикальними рядами щодо зшивних деталей, у «шеляжку» квадратики виконуємо горизонтальними рядами, тобто вздовж деталі. Підготовлюємо краї деталей, які зшиваються таким чином: підрублюємо обидва краї вузенькими рубцями за допомогою мережки «одинарний прутик». На відстані 10 мм від краю витягуємо одну-дві нитки, підшиваємо на 3 мм край і приметуємо підгибом до витягнутої доріжки.
Потім виконуємо мережку «одинарний прутик», прихоплюючи до тканини підгиб. По готовому краю вишиваємо «городки», тобто виконуємо два стібка «петельного шва» через кожну нитку тканини.    
Відстань між сусідніми «городками» становить чотири вертикальні нитки тканини. Таким самим способом обробляємо і другу деталь. Тепер обидві деталі для зручності краще прикріпити до картону на необхідній відстані.
 Виконуємо змережування за допомогою «петельного шва». Кожну повітряну петельку повторюємо двічі й зачіпляємо за петельку між сусідніми«городками»

 На фото нижче новий витвір мистецтва нашої  Поліночки!
На мій погляд,  вийшла дуже гарна торбиночка! 
Заходьте до "ЕтноХати!" і Ви!

Немає коментарів:

Дописати коментар