неділя, 21 квітня 2019 р.

"Мережка: Ляхівка"
20 квітня 2019 року  на черговому занятті гуртка"ЕтноХата" ми продовжили вивчати різновиди мережки . Сьогодні темою заняття було виконання мережки "Ляхівка"


Нитки витягуємо на прутик і обкручуємо верхній його бік . Потім нитки витягуємо на ляхівку, закріплюємо  вишивальну нитку і обкручуємо 2 прутики. На голку в горизонтальному положенні зліва направо беремо 2 наступні прутики. Нитка при цьому має бути під голкою. Голку витягуємо і нитка при цьому утворює петлю. Далі на голку беремо між чотирма прутиками 2 нитки полотна (вишивальна нитка під голкою),витягуємо її і беремо на голку 2 прутики з правого боку, обкручуємо їх.

Вишивальна нитка знаходиться знову під голкою.Голку витягуємо, беремо із неї вишивальну нитку, яка від обкручення двох прутиків іде попід низом двох ниток полотна. Між чотирма прутиками посередині утворюється ромбик, що називається "ляхівкою". Обкручуючи 2 прутики з цієї ляхівки і 2 наступні прутики,переходимо до повторення орнаменту. Нижній прутик виконується, як сі всі інші.

Ляхівка з настилом виконується на рушниках, платтях, блузах, костюмах та наволочках.

 Взяли голку, клубок шовку, полотно біленьке 
Та мережили сорочки, картину маленьку.
Ой, мережки мої любі, я вас вишиваю, 
Та про красу і про фарби думки не лишаю. 
 Де покласти слід рожеву, а де ніжно-синю, 
Щоб славила моя праця рідну Батьківщину.
Щоб сміялася сорочка файними квітками, 
Щоб пишалась Україна своїми майстрами.

Картинки по запросу анімація про мережку

Немає коментарів:

Дописати коментар