четвер, 22 листопада 2018 р.

«Голгофа голодною смертю» 
Година пам'яті жертв Голодомору
Щорічно 25 листопада в Україні та світі згадують жертв Голодомору 1932-33 років. Серед мільйонів загиблих були і росіяни і євреї і поляки. Але понад 80% з мільйонів, які померли за ці роки, були українці. Саме тому величезна кількість країн світу визнали цю трагедію геноцидом українського народу.
 І у річницю цієї події, ми вирішили нагадати
 найстрашніші факти про Голодомор.
На годину пам'яті до нашої бібліотеки прийшли учнні СШ № 35.
Тут відразу потрібно сказати про те, що точну кількість жертв голодомору в Україні назвати не можна. Всі документи або знищено, або ж сфальсифіковано. В роботах істориків різні цифри: від 4 до 8 мільйонів.
Голодомор в Україні 1932-33 років був штучним. Тоді виконавці відбирали в селян худобу, урожай і все, чим можна було харчуватися. Дороги у великі міста просто перекривали, а тих, хто намагався прорватися, розстрілювали на місці.
Особливо трагічною була доля дітей. В 180 районах України, які не виконали план хлібозаготівель, школи-інтернати, дитячі будинки, колонії, притулки були зняті з державного постачання.
 Щоб не вмерти з голоду, діти цих установ змушені були тікати, чим збільшили безпритульність. Багато втікачів ставали бездомними, ночували на вокзалах, горищах, у підвалах, жебракували. Безпритульність породжувала епідемії тифу та інших хвороб.
Годину пам'яті підготувала та провела провідний бібліотекар залу галузевої літератури Наталя Латишева.Мета заходу :поглибити знання учнів про роки Голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, виховувати повагу до історичного минулого свого народу, який вистояв і проніс свої традиції через різні випробування.

Немає коментарів:

Дописати коментар