середа, 18 лютого 2015 р.

"Небесна сотня - то в серцях вогонь!"
11 лютого 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 69/2015
“Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”.
Документом встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні — на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Небесна сотня була, є і буде виявом національного патріотизму в Україні.
Герої різних національностей, віросповідань, але з однією загальною ідеєю українського народу до прагнення його свободи, незалежності держави, збереження державного  суверенітету та демократії... Герої не вмирають!
В нашій бібліотеці пройшов вечір зоряного відлуння  "Небесна сотня - то в серцях вогонь"за участю старшокласників СШ № 107.Ведучою була провідний бібліотекар Литвинова Олена, яка розповіла ,що  «Небесна Сотня» — прийнята в Україні збірна назва загиблих учасників акцій протесту (Євромайдану) у грудні 2013 — лютому 2014 року. Це мирні протестувальники, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Майдану.
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Пливе кача…». Яка згодом стала Гімном «Небесної Сотні».
Учні прийняли активну участь у зустрічі,вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання,прочитали вірші "Небесна сотня","Батько сину",співали разом пісню "Пливе кача", уважно дивилися відеоролик "Доживите за нас".


Бібліотеці Імені Рерісі це подобається у Фейсбуці.

Немає коментарів:

Дописати коментар