субота, 9 березня 2013 р.

Живуть, Тарасе рідний, поміж нас
І голос твій, і пензель твій, і Слово.
(Анатолій Драгомирецький) 
9 березня ми святкуємо День народження символа Української держави — поета і прозаїка, художника і громадського діяча — Тараса Григоровича Шевченка.
За 47 літ свого життя Тарас Шевченко пробув 24 роки у кріпацтві, 10 - на засланні, а решту— під наглядом жандармів. Але, попри це, він зміг проявити себе як різнобічно обдарований митець - поет, прозаїк, драматург, художник.
Тарас Шевченко у своїй творчості відобразив саме ті думки і настрої, які були важливими в житті українців його часу. Про те, що його творчість знайшла відгук у серцях людей, свідчить те, що в другій половині XIX і на початку XX ст. чи не єдиною книжкою у більшості сільських хат України був "Кобзар", вірші з нього вчили напам'ять, за ним училися читати. На той час твори Шевченка об'єднали українській народ.
В історичному розвитку України Шевченко — явище незвичайне як своєю обдарованістю, так і місцем у літературі, мистецтві, культурі. Походженням, становищем та популярністю Шевченко — виняткове явище також у світовій літературі. Революційна творчість Шевченка була одним із головних чинників формування національно-політичної свідомості народних мас України. Впливи Шевченка на різні сторони духовно-національного життя нації відчуваються до сьогодні.
Наша бібліотека до 199 річниці з дня народження Т.Г.Шевченко підготувала літературно-поетичну годину "У кожному рядку його серце"


та представила виставку творів витатного майстра пера 
"Шевченкове слово в віках не старіє"Немає коментарів:

Дописати коментар