вівторок, 29 січня 2013 р.

УРОКИ КРУТ


У думці – знову тліє – бій у Крутах…
О, неповторний часе золотий!..
Ми всі були зелені ще, як рута,
Але в душі палав вогонь святий.
                                                       М. Лавренко,
учасник Крутянського бою. 
1978 р.     


      Сьогодні в Інтернет - центрі нашої бібліотеки зібралась молодь, учні СШ №107, на годину пам'яті "Вклонимося героям своїм", згадати як розгорталася ця трагічна подія та вшанувати загиблих у нерівному бою.  
        Провідний бібліотекар чітального залу, Литвинова О.М., розповіла, як 95 років тому назад у бою під Крутами, що на Чернігівщині, понад 300 курсантів військової школи, студентів та гімназистів, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили у нерівний бій із добре озброєним і вишколеним противником і протягом кількох днів стримували на підступах до Києва величезну більшовицьку армію. 
        Також було презентовано книгу  "КРУТИ. Збірка у пам'ять героїв Крут", 
упорядників Осипа та Надії Зінкевичів.


      Належна шана молодим героям Крут має полягати у створенні таких умов у сьогоднішній Україні, щоб молодь могла вільно реалізувати свою енергію, ентузіазм, патріотизм у своїй країні, на її благо. Звичайно, спілкування зі світом, можливість здобути освіту у найкращих університетах Європи, Америки, країнах СНД – це дуже добрі речі. Набуття досвіду роботи за кордоном, коли це складна, наукомістка праця – теж дуже добре.
       Проте реалізація здібностей і навичок молодого покоління повинна передусім проходити в самій Україні. Завдання політиків – докласти зусиль для створення гідних умов для самореалізації української молоді.

1 коментар: