середа, 22 березня 2017 р.

Семінар" МедіаДрайвер - твій навігатор у світі медіа."
Семінар з такою назвою відбувся 21 березня 2017 року 
в приміщенні конференц залу 
Центру освіти Дніпропетровської області.
Серед  запрошених була  співробітник нашої бібліотеки 
Олена Литвинова.


  Взагалі то над проектом працювало багато людей і їх завданням було створення методики безпечного просування користувача інтернет простору по сайтам, блогам, то що та убезпечування його (користувача) від фейкового спілкування.
Думка про захист дітей в медіапросторі виникла вже давно, але чітко сформувалась лише в 2013 році з настанням Революції Гідності. 14 головних авторів постійно працювали над цим проектом, результатом реалізації якого став онлайн підручник. Спонсором проекту, як це не прикро, стала Чехія, а саме Чеське міністерство закордонних справ.

   За час праці над проектом автори зрозуміли, що конечний продукт буде дуже корисним не тільки школярам, для котрих його було задумано, а й для дорослих. Для студентів перших-других курсів факультетів журналістики його визнано найкращім онлайн посібником.
  Мультимедійний підручник не є сталим догматом, а весь час поповнюється новою інформацією та новими розділами і доробками. 3 розділи підручника на даний час в розробці.

  Кожен розділ являє собою певний посібник і може використовуватись як окремо так і в комплексі з іншими. Для заохочування користувачів, насамперед підлітків, до співпраці розробники підручника впровадили елементи гри - такі собі тести. Правильно відповідаючи на запитання користувачі отримують бонуси, а отримавши всі бонуси – посвідчення медіа драйвера. Всіма своїми здобутками можна хизуватись в соціальних мережах, викладаючи їх на своїй сторінці.

  Головним розділом підручника, на думку самих авторів проекту, є «Детектор Медіа». Моніторинг новин, критика на адресу медіа з сторінок даного розділу дозволяє користувачам відрізняти непотріб від справжніх новин. Дуже цікавою, на мою думку, є розробка мультиків та роликів за цією тематикою.

  «МедіаГрамотність» – дуже класний сайт про суспільне мовлення. Сайт для всіх про усіх. Дозволяє думаючому споживачеві медіа продукції не отруювати свій мозок неякісним товаром.
  «Відеотека» - розділ насамперед для журналістів, але майстер класи на його сторінках дозволять створити відео будь-кому, якщо виникає така потреба.
  «МедіДрайвер» проводить дослідження на ниві медіа продукції (соцопитування, моніторинги, інституції то що. Останній доробок – рейтинг-оцінювання факультетів журналістики українських вишів.

Немає коментарів:

Дописати коментар