четвер, 22 січня 2015 р.

Соборність - це духовне гасло до єднання.
Українська Соборна Самостійна Держава - це гасло відомо багатьом, але мало хто замислювався над його внутрішньою сутністю.
Інтелектуальне життя слова соборність починається з тих часів, як слов'янофіл Хомяков став його застосовувати з метою консолідації "православних прошарків населення". Тоді це була своєрідна інтелектуальна мода - полемізувати про соборність. У ХХ ст. значення цього слова дещо модифікувалося, трошки втративши на духовності і додавши у сфері застосування - у масах. Розуміння явища соборності потрібне.
Найперша, найголовніша, найцінніша заслуга всієї спільноти, усіх гілок влади, кожного громадянина - мирний процес державотворення. Спільними зусиллями вдалося не допустити небезпечної конфронтації.
Ми всі різні, але прагнути одностайності у ставленні до батьківщини - наш священний обов'язок.
Роз'єднане, розколоте суспільство не може бути творчим. Покоління безбатченків, покоління безплідних "правнуків поганих" не може бути продуктивним уже за своєю суттю. Зневіра, страх, злоба можуть сіяти лише ненависть.
Ідея державності повинна, просто зобов'язана стати провідною в Україні! Всі інші - похідні від неї.
Об'єднання навколо ідеї державності - це практичний патріотизм, непохитна віра у свої спроможності, оберіг духовного статку нації.
Об'єднання навколо ідеї державності - це активне викорінення самозневаги, самозаперечення, самознищення...
Як і далекого дев'ятнадцятого, недавнього дев'яностого, так і тепер зводиться воєдино собор людських душ.
Скоординовані, дружні зусилля обов'язково повинні дати результативні наслідки. Передумовою справжнього соборного єднання держави є духовна злука всієї спільноти.
Ідея державного соборного самоутвердження, починаючи з давніх часів великокняжої доби, залишалася стрижневою для всіх поколінь українців. Ця невтолима потреба історичної правди і справедливості, жагучий поклик волі рухали віковічною свідомістю мільйонів, готових заплатити позамежну ціну за її здійснення.
Вся історія нашого народу - історія злетів і падінь саме ідеї соборності.
Історично-патриотичний екскурс.

Немає коментарів:

Дописати коментар