субота, 29 листопада 2014 р.

Підтримка Дніпра: як бібліотекарі міста допомагають переселенцям

Підтримка Дніпра: як бібліотекарі міста допомагають переселенцям
Reshetylivska CRL-VPO1По всій країні бібліотекарі долучаються до загальнонаціональної ініціативи з допомоги переселенцям. Дніпропетровськ одним з перших почав приймати ВПО зі Сходу та Криму, організовуючи таку необхідну допомогу новим членам своєї громади. Бібліотекарі Дніпропетровської ОУНБ, які пройшли тренінги по роботі з ВПО, активно проводять консультаційну роботу з переселенцями.

У Дніпропетровському РТЦ організували низку консультацій «Як знайти роботу за допомогою інтернету?». На тренінг завітало багато вимушенимх переселенців. Один з них, пан Володимир, раніше працював водієм у м. Харцизьк, проте, як і багато інших громадян, був змушений покинути окуповане місто. Переїхавши до м. Дніпропетровськ, звернувся за допомогою до бібліотеки, та, майже одразу,  знайшов підходящу вакансію в одному з АТП міста. Для працевлаштування йому знадобилось відновити посвідчення водія, в чому й допомогли бібліотекарі. «Керуючись інструкцією по наданню послуги оформлення втраченого посвідчення, зібрали пакет необхідних документів. На сайті Управління державної автомобільної інспекції в Дніпропетровській області дізналися графік роботи та записали на зручний час пана Володимира. Через два тижні, без затримок та зайвого клопоту, у нього вже були новенькі права» - зазначила Оксана Шевченко, заступник директора Дніпропетровської ОУНБ.

Щодня швидка юридична допомога чекає на вимушених переселенців у центрі правової інформації. Співробітники надають допомогу з правових та законодавчих питань, розробили пам’ятки з телефонами гарячих ліній допомоги ВПО.

Завдяки безкоштовному доступові до інтернету та кваліфікованій допомозі бібліотекарів переселенці мають можливість спілкуватися по «Скайпу» з родичами та дізнаватися новини. Для двох переселенок з Луганська - матері та дитини - бібліотека стала справжнім «третім простором». За фахом мати - веб-дизайнер, тому з комп’ютером «на ти». А вільний доступ до мережі у бібліотеці дозволяє їй продовжувати свою роботу, виконуючи замовлення у віддаленому доступі. Її дочка після навчання приходить до бібліотеки займатися у клубі «Флешка». Вони обидві задоволенні. На додачу до роботи та дозвілля, бібліотека надала їм можливість прискорити соціальну адаптацію в складних умовах.

На цьому у Дніпропетровську аж ніяк не планують зупинятися. У бібліотеці й надалі планують допомагати переселенцям зі Сходу, а також залучати їх до активної бібліотечної клубної роботи.

Користувачам Надежда Данкевич та Olga Kudriavtseva це подобається у Фейсбуці.

Немає коментарів:

Дописати коментар