четвер, 20 листопада 2014 р.

За вільну людину у вільній країні
21 листопада відзначатимуть початок Євромайдану. 
На Майдані Незалежності у Києві у цю п'ятницю відбудеться Народне віче і виступи.
Разом згадаємо той день і всіх Героїв України, які поклали свої життя, що жили ми.
Протести розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і значно поширилися після силового розгону демонстрації в Києві вночі 30 листопада. У рамках поняття протестів кінця 2013 року відбувалися зокрема мітинги, демонстрації, студентські страйки.
24 листопада 2013 року відбувся найбільший мітинг опозиції за період президентського правління Януковича, колони мітингувальників розтяглися на увесь Хрещатик (від Бульвару Шевченка до Європейської площі) — за оцінками опозиції, мітинг зібрав до 150 тисяч осіб, за оцінками міліції — 50 тис. осіб. Цей мітинг одноголосно прийняв «вимоги Євромайдану»:
1) Відставка уряду Азарова за зраду національних інтересів.
2) Проведення 27 листопада (тобто до саміту у Вільнюсі) позачергової сесії Верховної Ради, на якій повинні бути прийняті всі необхідні євроінтеграційні закони, в тому числі й закон про звільнення Юлії Тимошенко. У разі неприйняття вказаних законів Євромайдан вимагає розпуску парламенту і проведення позачергових виборів.
3) Майдан вимагає від Януковича скасувати рішення про призупинення підготовки до асоціації з ЄС, звільнити Тимошенко, підписати «Угоду про асоціацію України та Євросоюзу» на саміті у Вільнюсі. У разі непідписання «Угоди про асоціацію» Майдан вимагає імпічменту Януковича за зраду національних інтересів.
4) Також Євромайдан: — звертається:

  • до країн Заходу із закликом — запровадити персональні санкції проти Януковича та представників його влади з боку Заходу; 
  • до керівництва ЄС із закликом — не закривати Україні двері в Європу, створити умови для підписання асоціації після зміни влади в Україні.
Герої чотирнадцятого року,
Вчорашні діти,

              що жадали волі.
В Небесні сотні рушили до строку
За примхою
              безжалісної долі.
Хто з вас чекав,
              що ради сверхприбутку,
Щоб був збережений
                     Москви протекторат
Нам брат завдасть
              такого болю й смутку,
Що буде бити
              по домівках «град»…
Ви мріяли
              про гідність та свободу,
Ви не чекали
                     нагород та слави,
Та ради сьогоденного доходу
Вас зраджували власні генерали.
Ви увійшли в безсмертя.
              Крок за кроком.
Герої чотирнадцятого року!
16.06.2014.

Анжеліка Холодулькіна.Немає коментарів:

Дописати коментар