неділя, 23 березня 2014 р.


"  У високих іпостасях поезії ! "
Літературно - музична вітальня.

Поезія... Вона покликана
хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати
духовність.

Поезія може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини.Саме тому ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО встановлено Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку 21 березня (в день весняного рівнодення). Вперше воно було відзначене 21 березня 2000 року.

Наше літературно- музичне свято присвячене Всесвітньому дню поезії, який з 2004 року також відзначають і в Україні.

І ми знову звернемось до рідної і близької, її величності – Поезії.

Дозвольте представити вам тих, хто причастився до Поезії, до кого завітала Муза.

Сьогодні ми презентуємо нову збірку віршів Івана Макаровича Макарова,члена Регіональної Спілки письменників Придніпров’я, присвячену 200-річчю від Дня народження Т.Г.Шевченка  «Він сіяв слово».

Говорячи про поезію, ми не маємо права оминути творчість нашого Пророка,
великого Кобзаря – Тараса Шевченка.

Він став синонімом сумління свого часу. Промовистим щодо значення його творчості є вислів Остапа Вишні: «Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю».

Тараса Шевченка розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе – свій час і Україну в ньому. Він сам приходить у наш день. Але і ми повинні йти до нього. Лише так між нами буде глибоке взаєморозуміння.

Поезія - це не тільки вірші, як дехто помилково вважає, це спосіб світосприйняття. Коли людина не байдужа, коли вона знімає капелюха, щоб привітатися на чужині зі знайомими квітами, як це зробив М.Коцюбинський, вона вже - поет. Коли просто бажає поділитися радістю кохання, або замріяно дивиться на зорі - це теж поет.

Поезія здатна знаходити відгук в душах інших, хвилювати або стискати кулаки, готуючись до бою. Звісно, кожен сприймає її по-своєму, бо ми й самі всі різні.
На нашому святі пролунали чудові вірші та ліричні пісні у виконанні гостя зустрічі:  Коренської Людмили, музичний псевдонім Джаконда.
Літературну вікторину "Наш Шевченко"підготувала провідний бібліотекар Литвинова Олена.
Вірші,народні пісні та гуморески  подарували  Віра Писаренко, Маланчук Олексій,Сидоренко Оксана, Гордієнко Віктор, Воробйова Людмила.
Колекцію міні -  книжок ,творів Т.Г.Шевченка ,подарував бібліотеці член клубу спілкування «Контакт» Єлчев Владислав.

Свої вірші та вірші улюблених поетів  з великим

задоволенням читали гості зустрічі та члени клубу спілкування "Контакт".

Немає коментарів:

Дописати коментар