четвер, 27 лютого 2014 р.


Мандрівник  "по орбітах  геніїв".


27 лютого 2014 року виповнюється 110 років від дня народження 
Л. І. Смілянського(1904 – 1966) - українського письменника, літературного критика, драматурга та кіносценариста. 

Народився на Сумщини, у 1928 році закінчив Київський Інститут Народної Освіти, у 1928—31рр. навчався в аспірантурі при Київській філії Інституту літератури ім. Т. Шевченка.
Друкуватися почав з 1925 року, належав до літературних організацій Гарт, ВУСПП і «Молодняк». Мав смак до редакційної роботи.
На перевалі 20 — 30-х років творчою уявою Л. Смілянського повністю заволоділа ідея «жити комуною».
Другим «масивом» творчості Л. Смілянського була проза про Другу світову війну.
Третій цикл творчості Смілянського — історико-біографічна проза та драматургія. Найкращим твором письменника в цьому жанрі є роман у двох книгах «Поетова молодість».
Молодість Шевченка, про яку розповідає письменник - це те десятиріччя (1837 - 1847), протягом якого з ширяєвського малярчука, кріпосного раба зріс геніальний поет, що стрепенув своїм словом все прагнуще свободи в країні, пригноблений царизмом.
Це - роки надзвичайно інтенсивного формування і світогляду, і творчої, мистецької індивідуальності поета, роки складання того світлого людського феномена, який називається особистістю Шевченка.


Напередодні святкування 200-річчя Т.Г.Шевченка наша бібліотека пропонує всім бажаючим ознайомитися з цим чудовим романом, який  увійшов в однотомник, присвячений сторічному ювілею Леоніда Смілянського.


Немає коментарів:

Дописати коментар