понеділок, 14 жовтня 2013 р.

Держкомтелерадіо представив на розгляд громадської ради проект Державної цільової національно-культурної програми


10 жовтня Держкомтелерадіо представив на розгляд громадської ради проект Державної цільової національно-культурної програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції та читання на 2014-2018 роки, розроблений за розпорядженням Кабінету Міністрів. Про це повідомляє прес-служба Комітету.
Метою програми крім відродження соціальної ролі книги та читання  є створення сприятливих умов для розвитку видавничої галузі. Програма спрямована на створення системи інформування про вітчизняну видавничу продукцію, у тому числі із залученням засобів масової інформації, модернізацію технологічної бази видавничої галузі, проведення моніторингу ринку вітчизняної видавничої продукції тощо.
Члени громадської ради внесли понад 30 пропозицій до проекту, які дістали одноголосне схвалення. Зокрема, представники громадськості наголошують на тому, що заходи з популяризації читання та розбудови книготорговельної мережі повинні поширювалися й на електронну книгу, оскільки у сучасному світі неможливо розвивати книговидавничу справу, реалізовувати політику інформаційної грамотності і культури без урахування тенденцій розвитку електронного контенту, темпів його розповсюдження і розширення сфер впливу. Президент ВГО «Українська бібліотечна асоціація» Ірина Шевченко вважає, що слід передбачити у програмі створення провайдерської мережі розповсюджувачів електронних книжок (агрегаторів електронного контенту). Також представники громадськості акцентували увагу на необхідності залучення до популяризації читання потенціалу соціальних мереж.

Немає коментарів:

Дописати коментар