вівторок, 12 лютого 2013 р.

15 лютого 1989 року, остання колона радянських військ була виведена з Республіки Афганістан.

Захищати революцію 1979 року в Демократичній республіці Афганістан (ДРА) були направлені понад 150 тисяч українців. Більше трьох тисяч із них загинули під час цієї війни, вісім тисяч повернулися в Україну поранениним або інвалідами, близько 60 вважаються полоненими і без вісті зниклими. Уже вдома, від ран, хвороб і самогубств померли більше 4 тисяч українських "афганців". Всього за 9 років війни в Афганістані загинуло понад 14 тисяч радянських солдат, більше 30 тисяч з них були поранені; з афганського боку втрати були ще жахливіші — біля 1.5 мільйона загиблих і майже 5 мільйонів біженців, що знайшли притулок в сусідніх Пакистані та Ірані. Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця. В Україні цей день офіційно відзначається відповідно до Указу Президента України № 180/2004 від 11 лютого 2004 року і має назву "День вшанування учасників бойових дій на території інших держав".
Сьогодні, 12 лютого, на історико-патріотичну годину "Помянем невернувшихся парней единственной минутою молчанья!" до нашої бібліотеки ми запросили учасника бойових дій в Афганістані ГОНТАР Василя Олексійовича.

Він поділився спогадами про ті далекі події з чітачами
бібліотеки, серед яких були учні 9 класу СШ №107.
Захоплено слухали розповідь учні.
ГОНТАР В.О. подарував нашій бібліотеці
"Книгу пам'яті України: Епопея трагізму"
та диск пісень, присвячених воїнам - афганцям.
В завершені зустрічи було продемонстровано документальний
фільм про загиблих воїнів - афганців, наших земляків.
Фото на згадку біля книжкової виставки.
2 коментарі:

  1. Важкі спогади тих, хто повернувся з той війни. Та й не по своїй волі молоді хлопці потрапляли на жорстоку війну у мирний час, але вони добре знали про велике значення військової присяги. Тому й гинули, але не відступали.
    Гарний захід. Теперішні покоління повинні знати і про ці віхі історії.

    ВідповістиВидалити
  2. Спасибо,Ольга! Очень рады Вашему вниманию и комментариям!

    ВідповістиВидалити